Matura     |    Studniówka 2018

GeTek

• Gimnazjalisto!

Gimnazjalisto! - Obrazek 1

W naszej szkole nauczymy Cię języka niemieckiego!

W większości naszych oddziałów istnieje możliwość nauki języka Goethego
    zarówno od zera,
    jak i na wyższym poziomie.

Zapraszamy serdecznie!

• Prośba o pomoc dla Pani Dyrektor Renaty Zygrzak

• Podręczniki 2018/2019

• Obóz integracyjny dla klas pierwszych

• Praca sekretariatu w wakacje

Informujemy, że w okresie wakacyjnym sekretariat szkoły jest czynny od godziny 9.00 do 14.00.

• Poprawki sierpniowe

• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się  22 czerwca 2018 roku.

Życzymy udanego wypoczynku!

• W środę, 13 czerwca 2018 odbyła się uroczysta gala dla laureatów olimpiad przedmiotowych i zawodowych  warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość odbyła się w Kinie Atlantic, a gratulacje składał wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.
    Wśród wyróżnionych znalazła się Laura Urraca-Makuch, która zdobyła tytuł laureata w Olimpiadzie Języka Angielskiego (przygotowana przez Panią Agatę Furman) oraz Olimpiadzie Języka Niemieckiego (przygotowana przez Pana Zbigniewa Stępnia).
    Warto wspomnieć, że tytuł podwójnego laureata uzyskało tylko 16 uczniów z grona 201 młodych adeptów nauki.
    Laura, dyrektor i nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne oraz karnety do kina Atlantic.

• Kochani!
    W wyniku naszej akcji - spotkań charytatywnych z ciekawymi ludźmi udało nam się zebrać 2500zł.
    Suma ta została przesłana Rodzicom Karola i zasiliła budżet potrzebny na organizację podróży.
    Karol wylatuje na operację już 18 czerwca, a sam zabieg odbędzie się 13 lipca.
    Mamy w tym sukcesie swoja małą cegiełkę udziału.
    A o to link do adresu, pod którym tata Karola napisał podziękowania dla nas:

• Liliana Graef finalistką 41. Olimpiady Języka Niemieckiego

Niezmiernie nam miło poinformować, że  Liliana Graef z klasy IE otrzymała  dwa wspaniałe listy, które przyszły na adres naszej szkoły.
    Otóż są to zaproszenia do podjęcia studiów od Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. A to z powodu uzyskania przez Lili tytułu Finalistki 41. Olimpiady Języka Niemieckiego w tym roku szkolnym.
    Wielkie gratulacje dla Lili!

• Plan pracy w ostatnim tygodniu nauki

• Warsztaty w Teatrze Polskim

11 czerwca 2018 młodzież naszego liceum, w ramach projektu Erasmus+, uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez aktorkę Teatru Polskiego Panią Ewę Makomaskę.
    Materiałem do pracy nad zadaniami aktorskimi i rozmowy o próżności były bajki Ignacego Krasickiego.
    Wszyscy przekonali się o tym, że literatura nie musi być nudna, a z pozoru niezrozumiały język można przełożyć na współczesną mowę,co pozwala zrozumieć, że nawet klasyczne utwory są nadal bardzo aktualne.

• Piknik i otwarcie nowego boiska

9 czerwca 2018 odbyło się uroczyste otwarcie naszego nowego boiska, którego dokonał Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Bogdan Olesiński.
    Uroczystości tej towarzyszył piknik, na którym nie zabrakło wyśmienitych humorów i wspaniałej zabawy.
    Dziękujemy wszystkim za przybycie.

• Spotkanie z Agatą Kowalik

8 czerwca 2018 gościem kolejnego spotkania z cyklu "Iść własną drogą" była Pani Agata Kowalik, autorka plakatu naszego programu, pedagog, doradca kariery, trenerka efektywnego uczenia się i rozwoju osobistego,sketchnoterka.

• Delegacja XLIX LO gościem honorowym na konferencji "Polska i Niemcy w Europie"

Niezmiernie miło jest nam poinformować o ogromnym wyróżnieniu, jakie spotkało XLIX LO im. Johanna Wolfganga Goethego.
    Nasze liceum zostało zaproszone przez Pierwszą Damę Panią Agatę Kornhauser-Dudę do uczestnictwa w konferencji „Polska i Niemcy w Europie” z udziałem Prezydentów: Andrzeja Dudy oraz Franka Waltera Steinmeiera.
    Na wspomnianej uroczystości szkołę reprezentowali: Pani Wicedyrektor Edyta Radziszewska, Panie: Małgorzata Żochowska, Izabela Urbaniak-Mosiołek, Lidia Przedpełska oraz Pan Mariusz Słoka.
    Konferencja, odbywająca się na Zamku Królewskim w Warszawie 5 czerwca 2018, związana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Wymiana z Hiszpanią

W dniach 28.05 - 02.06.2018 grupa naszych uczniów spędziła w Beasain, kraju Basków. Wyjazd był kontynuacją wymiany uczniowskiej z baskijskim liceum. Podczas wyjazdu mieli okazje zapoznać się z lokalnymi zwyczajami oraz kulturą. Zwiedzili Lazkao, kompleks historyczny Igartza, lokalne targowisko w Ordizii oraz podziwiali górskie krajobrazy w miejscowości Atun.
    Jedną z większych atrakcji był wyjazd do San Sebastian, miejscowości, znajdującej się nad Oceanem Atlantyckim. Oprócz zwiedzania mieli okazje spróbować swoich sił w sportach baskijskich oraz miło spędzić czas ze swoimi partnerami z wymiany.
    Ten tydzień był pełen wrażeń i miłych wspomnień, na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

• Podziękowanie za udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile

• Dzień Dziecka 2018

30 maja 2018 Samorząd Uczniowski zorganizował obchody Dnia Dziecka w naszej szkole.
    Poszczególne klasy przygotowały stoiska z potrawami wylosowanego państwa,które zostały poddane wnikliwej ocenie jury.

• Nasz gość - Rafał Nebelski

28 maja 2018 gościem w naszej szkole był fotograf krajobrazów Rafał Nebelski, laureat wielu międzynarodowych konkursów.
    Dowiedzieliśmy się co trzeba zrobić, żeby nauczyć się fotografować w profesjonalny sposób.
    Nasz gość opowiedział o swojej drodze do zawodowej fotografii i podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat doboru sprzętu i organizacji wypraw plenerowych.
    Dyskusji towarzyszył pokaz przepięknych zdjęć krajobrazów północy autorstwa naszego gościa.

strona: