W dniu 5 marca 2018 zainaugurowaliśmy cykl spotkań „ Z niemieckim do kariery” z przedstawicielami firm niemieckich i austriackich oraz wyższych uczelni i instytucji finansowych.
Kontakty zostały nawiązane podczas targów Praca i kariera „Trained in Germany,” zorganizowanych na SGH w Warszawie przez „Alumni Portal Deutschland” i „Deutsch Polnische Industrie – und Handelskammer”.
W spotkaniu z przedstawicielką jednej z największych firm austriackich LKW WALTER AG z siedzibą w Wiedniu wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych: IIE I IIIE.
Podczas prezentacji firmy mieli oni możliwość zapoznania się z jej działalnością , udziału w dyskusji oraz zostali poinformowani o możliwości odbycia praktyk, stażu i podjęcia pracy w firmie w Wiedniu.
Już wkrótce planujemy kolejne spotkania z BOSCH i przedstawicielami Szkoły Głównej Handlowej oraz udział wykładach w języku niemieckim na tej uczelni.
21.02.2018 odbył się w naszej szkole konkurs znajomości podstawowych form czasowników niemieckich.
W konkursie wzięło udział 38 uczniów.
Tytuł "Mistrza trzech form" zdobyli:
Emilia Możejko z klasy 2E
Oliwia Prusek z klasy 2E
Piotr Dzido z klasy 1E
Serdecznie gratulujemy!!!
Podczas Targów Edukacyjnych Perspektywy 2018', w dniach 22 - 24 lutego 2018, nasi Uczniowie i Nauczyciele opowiadali o naszej ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019,starali się przybliżyć klimat i atmosferę XLIX LO, odpowiadali na pytania i dzielili się doświadczeniami nauki i pracy, udzielali cennych informacji, dotyczących zasad rekrutacji.
23 lutego klasa 2E, wraz z wychowawcą, odwiedziła wystawę Erfinderland Deutschland, zorganizowaną przez Instytut Goethego.
Młodzież została oprowadzona po wystawie i wzięła udział w warsztatach, które wzbogaciły jej wiedzę.
Zespół nauczycieli języka angielskiego zorganizował w dniu 16 lutego 2018 r.kolejną, dziewiątą edycję konkursu-zabawy z językiem angielskim.
Celem tego projektu jest propagowanie języka angielskiego wśród uczniów, ćwiczenie różnych sprawności językowych poprzez zabawę, rozwijanie umiejętności społecznych, pracy w grupie oraz integracja.
Tegoroczny konkurs pod hasłem „St. Valentine’s evening” zgromadził 16 uczniów z różnych klas.
Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale także aktorskimi, plastycznymi oraz wiedzą i kreatywnością.
Zwycięskie grupy otrzymały celujące cząstkowe oceny z języka angielskiego oraz punkty z zachowania za aktywność.
Najbardziej aktywne osoby otrzymały bony podarunkowe do Empiku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i pizzy.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
Zespół nauczycieli języka angielskiego
W dniu 21 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrz Gramatyki Angielskiej”.
Konkurs został przygotowany przez prof. Katarzynę Kwiatkowską. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich naszego liceum.
W zmaganiach z trudnymi zagadnieniami gramatycznymi najlepsza okazała się Wiktoria Sochacz z kl.3d , drugie miejsce zajęła Karolina Kania z klasy 2f , a trzecie miejsce Radosław Borowski z klasy 2f.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali bony podarunkowe do Empiku, ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony oceną za aktywność z języka angielskiego.
Gratulujemy!
27 listopada klasa 2 D uczestniczyła w zajęciach dydaktyczno-laboratoryjnych na SGGW.
Zajęcia prowadzone były przez Panią Klaudię Kulik (absolwentkę naszego liceum).
Konkurs dla pierwszoklasistów NASZE ASY rozstrzygnięty!
Wygrała 1E.
Gratulujemy naszym asom!
Dnia 14 listopada 2017 klasa 2D brała udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Zajęcia prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego oraz studenci piątego roku Wydziału Chemii.
Uroczystą galą w kinie „Central” w Berlinie z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, władz lokalnych oraz uczniów realizujących filmy, zakończył się półroczny projekt Instytutu Goethego na Ukrainie i w Polsce oraz YFU Deutschland i PASCH-net.
Projekt był realizowany w trzech etapach i w trzech państwach: na Ukrainie w Równem (22.04- 30.04), w Polsce w Lublinie ( 26.06- 02.07) i w Niemczech w Berlinie ( 21.10- 28.10).
Brało w nim udział po siedmioro uczniów z każdego z tych krajów. Z naszej szkoły wzięli w nim udział: Monika Grześkiewicz i Max Czerniak z klasy IIC, a opiekunem grupy polskiej był prof. Zbigniew Stępień.
Efektem końcowym projektu jest sześć filmów dokumentalnych, odnoszących się do problematyki uchodźców w XX i XXI wieku na terenach państw, z których pochodzą uczniowie. Producentem filmów jest „Glocal Films” z Londynu, reprezentowany przez panie: Silke Beller i Kerstin Rickermann z Londynu.
Uczniowie, poprzez uczestnictwo w spotkaniach z naukowcami i ekspertami oraz w wywiadach z bohaterami ich filmów, mieli okazję zapoznać się z problemami uchodźców (także w kontekście historycznym), poznać bliżej tajemnice techniki filmowej i montażu, obsługę kamery oraz pisać scenariusze.
Filmy prezentowano na Ukrainie i w Polsce, a można je zobaczyć m.in. na stronach „Glocal Films” (fb i Vimeo) i Instytutu Goethego.
10 listopada 2017 roku obchodziliśmy Święto Niepodległości.
Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne, w wykonaniu uczniów poszczególnych klas.
8 listopada 2017 gośćmi naszymi byli: kom. Sylwia Wiśniewska z Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji i nadkom. Robert Szumiata - oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.
Uczestniczący w spotkaniu wszyscy uczniowie klas trzecich zostali zapoznani z zawodem policjanta oraz z postępowaniem kwalifikacyjnym do służby w policji.
31 października w naszej szkole odbył się finał Hiszpańsko-Angielskiego Konkursu Lingwistycznego 'Descubre'/'Discover'.
Tym razem młodzież odpowiadała ustnie na wylosowane zagadnienia. Największą wiedzą i erudycją popisała się Zuzanna Sieczkowska z klasy 3B. Tuż za nią uplasowały się Karolina Samsel z klasy 2F oraz Karolina Kania również z klasy 2F. Na wyróżnienie zapracował Aleksander Hairulin z klasy 3F. Laureaci otrzymali dyplomy i bony podarunkowe do Empiku.
Serdecznie gratulujemy!
Agata Furman
Tomasz Rudowski
W dniu 9 sierpnia 2017 roku Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, rozwiązał Uczniowski Klub Sportowy „ INVERNO” , zarządził likwidację podmiotu oraz wyznaczył likwidatorem UKS „ INVERNO’ pana Grzegorza Nawrockiego.
W związku z powyższym w dniu 15.09. 2017 rozpoczął się proces likwidacji klubu.
Likwidator Klubu
Grzegorz Nawrocki